Kiedy złamiesz rękę?

Każde złamanie warto prześwietlić. Obecnie rentgen warszawa w przypadku złamania jest rutynowym badaniem jakie zleca lekarz pierwszego kontaktu.

zlamanaie

Zdjęcie rentgenowskie pozwala ocenić stan kości i ewentualne przemieszczenia kości, konieczność operacji czy zagrożenia związane z obrzękiem itp. Rentgen warszawa wykonywany jest szybko i bezboleśnie, nie ma przeciwwskazań do wykonania zdjęcia nawet u maluchów. Mimo upływu lat zdjęcia na kliszy są najbardziej miarodajne i wciąż powszechnie stosowane. Niestety promieniowanie X nie jest bez znaczenia dla naszego ciała, bądź co bądź stając przed aparaturą jesteśmy napromieniowywani. Dlatego tez zdjęcia wykonywane są w razie konieczności, takiej potrzeby, a rzadziej profilaktycznie. Aczkolwiek profilaktycznie również co kilka lat zaleca się badanie rentgenem kręgosłupa czy płuc. Jeżeli coś nas zaczyna boleć i nie wiem co i dlaczego to warto wówczas zrobić sobie zdjęcie rentgenowskie by można było ocenić czy na przykład problemem nie jest rozwijający się rak lub tętniak, krwiak, wrzód itd. Zdjęcia RTG wykonywane są nawet w niewielkich poradniach. Z reguły nie ma problemu by wykonać badanie w ramach umów z NFZ a nawet jeśli to koszty prywatnego zdjęcia nie są zbyt wielkie i wahają się od kilkudziesięciu do maksymalnie stu złotych. Co ważne prócz organów i kości Rtg obrazuje także stan zębów.

rtgzebow

Bardzo często dentyści oceniają stan korzeni, stan zapalny dzięki zdjęciom zębów właśnie urządzeniem rentgenowskim. Samego zrobienia zdjęcia nie czujemy, mimo wszystko warto personel poinformować o tym czy jesteśmy na przykład w ciąży, bowiem promieniowanie jest szkodliwe dla płodu.